Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemokonski blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH 3 G2
40705 odwiedzin | wpisów: 90, komentarzy: 400, obserwuje: 104
 

Etap V - ściany poddasza

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Powoli przymierzamy się do murowania ścian poddasza. Jeśli tylko pogoda pozwoli to od poniedziałku powinny zacząć powstawać ściany kolankowe i przygotowanie pod wieniec.

Póki co gromadzone będą niezbędne materiały: kolejna dostawa pustaków wprost na strop, kolejna paczka z kominami wentylacyjnymi, cement itp.

Śnieg stopniał, słońce zaświeciło i budowlańcy wrócili do pracy :) Jest progres. Powoli ale jest. Ściana kolankowa kompletna, zbrojenie na wieniec ukręcone. W przyszłym tygodniu zalewamy wieniec i czekamy na dostawę więźby dachowej.

30 listopada został wylany słup podtrzymujący dach nad wejściem oraz wieniec na ścianach poddasza. To ostatni etap betonowania.

Rozszałowywane zostają powoli słupy i nadproża. Wygląda to nie najgorzej ale jest się do czego doczepić. Ogólnie 4+ dla budowlańców za efekt finalny.

Na stropie pojawiły się pustaki na ścianki działowe oraz pustaki na ściany szczytowe. W tym tygodniu planowana jest dostawa drewna na dach. Więźba ma być stawiana w teorii po świętach, pod warunkiem sprzyjającej pogody.IV Etap - strop

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzień przed wszystkimi świętymi rozpoczął się IV etap inwestycji. Szałowanie stropu. Wykorzystujemy do tego celu standardowe drewniane stemple oraz gotowe elementy systemów szalunkowych tj. dźwigary oraz płyty impregnowane.

Po kilku dniach pracy przy sprzyjającej pogodzie powoli przykrywamy parter.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Kolejne dni upływają, pogoda w kratkę ale realizacja kolejnego etapu coraz bliżej.

Strop prawie gotowy do zalania, w międzyczasie przygotowujemy "małe" fundamenty pod budowę schodków na taras i wejście do domu.

Jest i zima na budowie :(

Po kilku tygodniach zbrojenia i szalowania udało się wylać strop. Strop około 12cm + wieńce + podciągi + nadproża pochłonęły 23 m3 betonu B25 W8. Niestety nie obyło się bez kłopotów z dolewaniem betonu w słupy ale problem w porę zauważony i wydaje się naprawiony. Niemniej jednak finalny efekt będzie można dopiero stwierdzić po rozszalowaniu desek na słupach i nadprożach. Każdy z zalewanych elementów odpowiednio wibrowany ale zbrojone z prętów fi20 belki w połączeniu z gęstym betonem sprawiały iż miał on kłopoty z przedostaniem się do wnętrza zarówno zaszalowanych słupów jak i niektórych nadproży. No ale bądźmy dobrej myśli. Ogólnie prace związane z zalewaniem oceniam na 4.