Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemokonski blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH 3 G2
40704 odwiedzin | wpisów: 90, komentarzy: 400, obserwuje: 104

Etap III - ściany parteru

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

9 października rozpoczął się III etap inwestycji. Powstają parterowe ściany nośne. Wybarny materiał to Pustak ceramiczny Thermopor 25 P+W firmy Leier. Pustaki osadzane na zaprawie z użyciem cementu Górażdże Multi 32,5. Koszt pustaków na dzień dzisiejszy to 4,18 zł/szt. Szacowana ilość około 2300 szt. Pustaki dostarczane na budowę w miarę potrzeb. 

Kolejnym zakupem na tym etapie inwestycji były spalinowe systemy kominowe. Mamy ich w domu standardowo 2, w kotłowni oraz do kominka. W tym temacie też wybór padł na system firmy Leier. Do komina spalinowego w kotłowni zastosowany zostanie Leier izolowany o długości 8,5m natomiast do kominka Leier Basic też o długości 8,5m. Średnica obu kominów to 20cm. Początkowo kotłownia zaprojektowana była do pieca gazowego tym samym komin miał mniejszą  średnicę(fi14) natomiast z uwagi na brak zdecydowania systemu ogrzewania na tym etapie budowy dla bezpieczeństwa zastosowana została większa średnica komina. Koszt kominów spalinowych to 4600 zł. Do kominów spalinowych dochodzą oczywiście kominy wentylacyjne, 2 i 3 otworowe. Koszt wentylacji to około 1000 zł.

Po kilku dniach murowania budynek nabiera kształtów.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Powstawanie ścian to etap który pokazuje dopiero teraz jak to w rzeczywistości wszystko będzie wyglądało i co można by jeszcze zmienić.. Nie inaczej było też w naszym przypadku. Otwór drzwi wejściowych został zmniejszony pod standardowe skrzydło 90cm (miało być 120cm z przeszkolną wstawką przy drzwiach), otwór drzwi w kotłowni natomiast powiększony pod skrzydło 90cm (było 80cm). Okno narożne zmniejszone z 210x150:100x150cm do wymiaru 180x140:100x:140cm.

Na tym etapie też zdecydowaliśmy się na większe okno tarasowe 290x230cm (było 220x230cm) w systemie HS.

Po 5 dniach pracy powstały kompletne ściany nośne parteru oraz jeden z kominów.

blog budowlany - mojabudowa.pl

W międzyczasie 2 tygodniowej "przerwy technologicznej" :)  zostały wybrane okna dachowe, rynny oraz dachówka. I tutaj wybór padł kolejno na okna dachowe fakro model FTP-V U3 - 2 szt., PTP-V U3 plastikowe w kolorze wewnetrznym białym do łazienki i pralni oraz jedno okno wyłazowe model FWR U3. Do okien oczywiście dokupiono kołnierze do typowej dachówki falistej. Wszystkie okna w wymiarze 78x118 cm. Rynny firmy Galeco PVC 130 w kolorze grafitowym.

W wyborze dachówki zdecydowaliśmy pójść na kompromis pomiędzy ceną a jakością i ostatecznie wybraliśmy dachókę ROBEN MONZAplus grafitową angobowaną. Dachówka nieco świecąca. Coś pomiędzy modelem mega świecącym TABAGO a matowym antracytem. Pod dachówkę folia wysokoparoprzepuszczalna Wabis Climateq 135g w ilości 300m2