Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemokonski blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH 3 G2
40712 odwiedzin | wpisów: 90, komentarzy: 400, obserwuje: 104

Wylewki cementowe

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

29.05.2018 - kolejny etap gotowy. Wylewki cementowe, grubość w mieszkaniu średnio 7 cm. W garażu około 10 cm z wtopioną dodatkowo siatką zbrojeniową. 

Pochwalić należy wylewkarzy bo nie jest to łatwa pracy zwłaszcza w 30 st. upale. A gość przerzucający łopatą 29 ton pasku + ponad 2 tony cementu w takiej temperaturze to jakiś robokop :)

Ogólnie wylewki jak wylewki, prosto równo oddylatowane od ścian, spadki delikatne na balkonie w garażu oraz w łazience w miejscu kabiny prysznicowej aby łatwiej było płytkarzowi. Dylatacje w każdych drzwiach oraz na dużej powierzchni w salonie. 

Do wylewek zużyto 29 ton piasku żwirowego, ponad 2 tony cementu oraz włókno szklane z plastyfikatorem. 

Wylane 207 m2 - koszt 6 tys zł.Kilka łazienkowych zakupów

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Korzystając z chwili wolnego czasu zrobiliśmy małe łazienkowe zakupy. Konkretnie 2 szt. zestawów podtynkowych Cersanit City Oval Slim oraz odpływ liniowy MER 800. Balkon - wylewka

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Przygotowanie balkonu przed wylewkami.

Pomalowałem balkon 2 warstwami folii w płynie. Na to rozłożę chyba papę lub ewentualnie folię i na to styropian. Wszystko przykryje wylewka z delikatnym spadem.


Wylewka w garażu

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Potrzebuję szybkiej porady fachowców/praktyków na temat wylewki i ogrzewania podłogowego w garażu.

1) Zaplanowane jest w garażu ogrzewanie podłogowe + jeden grzejnik (temp. z podłogówki). Będzie regulator temperatury na ten obieg. Rurki co około 30 cm.

2) Max możliwa wysokość na wszystkie warstwy to 15 cm (determinuje to brama garażowa i nadproża drzwi)

3) Planowane było 6cm (2x po 3 cm) styropianu EPS 100 0,035 ale wtedy zakładając 2cm na wykończenie np. płytki pozostanie TYLKO 7 cm na wylewkę - trochę mało jak na garaż.

4) Wylewka tradycyjna cementowa z drobną frakcją "żwiru"

Czy to wystarczy ? czy lepiej zrezygnować z płytek i wylać więcej betonu? Czy może mniej styropianu (np. 4 cm) a więcej wylewki ?

Decyzja zapadła, trudno :) w garażu zamiast 6 cm styropianu rozłożone zostało 4 kosztem 2 cm więcej wylewki. W sumie wylewki będzie 9-10 cm dodatkowo rozłożyłem siatkę zbrojeniową.

Co do odpływu pozostaje on na środku z delikatym spadem w jego stronę z 4 stron. Na środku zamontowana będzie pionowa kratka ściekowa Vogi Evo z suchym syfonem.Komentarze (11)
autor:nakedpenguin  dodano: 2018-05-24 | 09:31:18
@3) Lepiej dać mniej styropianu, grubszą wylewkę. Garaż powinien mieć 8-10cm. No i EPS150 minimum, albo nawet 200. Przy EPS100 jeżeli zaparkujesz coś cięższego niż Matiz - może Ci popękać wylewka. Z tymi grubościami też weź pod uwagę, czy robisz spadek 0,5-1% czy jakieś odpływy liniowe. Bo wtedy na długości garażu masz 3 do 6cm różnicy w wysokości posadzek. (Ja mam spadek 0,5%, położone na połowie 2x5 i na tej wyższej 2x6 EPS200. Minimum 8cm wylewki).

Ja bym dał więcej wylewki, kosztem kafli (tak też zrobiłem). Na wierzchu żywica epoksydowa zasypana piaskiem kwarcowym. Łatwiejsze w układaniu, utrzymaniu, naprawianiu i auto się w zimie tak nie ślizga :)

Pamiętaj, że to tylko garaż. Nie będziesz go grzać do temperatur jak resztę domu. Przez co różnica temp. między gruntem i pomieszczeniem będzie niższa. Co do zasady - przy małych różnicach ciepło wolniej ucieka, więc te 2cm na styropianie niewiele zmienią. Lepiej docieplić ściany i strop między częścią mieszkalną.

Układając podłogówkę zostaw ok 1-1,5m przerwy od bramy, żeby uniknąć przemarzania i ewentualnego uszkodzenia podłogówki (zamrożenia).
Odpowiedź do nakedpenguin
autor:mokonski  dodano: 2018-05-24 | 10:31:23
Dzięki za szybką odpowiedź. Przeanalizuje kilka cennych uwag, zwłaszcza tą z odsunięciem rurek podłogówki od skraju garażu przy bramie.
Co do spadków jakieś być muszą, zaplanowane były w kopertę po odpływ wykonany jest na środku garażu. Wylewki wyleję więcej, być może nawet skorzystam z pomysłu podłogi żywicznej. Co do styropianu to aż tak się nie martwię. EPS 100 ma nośność 3t/m2. Wylewka będzie w włóknami wzmacniającymi a samochody cięższe niż matiz ważą średnio 1,5t.
Odpowiedź do mokonski
autor:nakedpenguin  dodano: 2018-05-25 | 16:54:55
Tylko tu jest mowa o równomiernym obciążeniu. Koła niestety nieco punktowe mają rozłożenie.

Za parę lat pewnie kupisz elektryka, który mimo rozmiaru zaważy nieco więcej (o ile baterii nie zrobią lżejszych, jak to się z telefonami stało). Jeżeli możesz - zainwestuj w EPS150 minimum.

No i zbrojenie - musi być :)

autor:bryzatrzy  dodano: 2018-05-24 | 11:30:28
zazbroic i dać więcej cementu i będzie git...
autor:bryzatrzy  dodano: 2018-05-24 | 11:33:55
co do styro, koniecznie EPS 150, przy EPS 100 popeka...
Tytuł: Odpływ garaz
autor:avka  dodano: 2018-05-24 | 15:37:52
Ten odpływ w garażu do czego będziesz miał podłączone? Do kanalizacji? Mi hydraulik odradza i każe zrobić liniowy przy bramie z odprowadzenie do rynny i deszczowki
Odpowiedź do avka
autor:jahu11  dodano: 2018-05-24 | 16:39:50
Odpływ w garażu na środku ja bym odradzal będzie smierdzialo z kanalizacji. Tam nigdy nie będzie syfon zalany i będzie czuć. Pomyśl o tym.
Odpowiedź do jahu11
autor:mokonski  dodano: 2018-05-25 | 06:21:48
a czemu nie zastosować suchego syfonu ? o takim własnie myślałem.
Odpowiedź do jahu11
autor:nakedpenguin  dodano: 2018-05-25 | 16:51:43
My mieliśmy 2 liniowe na środku garażu. Trzy osoby mi odradzały. Każda niezależnie:
- ojciec
- wykonawca
- kierownik budowy
Padło na minimalny 0,5% spadek w stronę bramy i odpływ liniowy połączony z deszczówka tuż przed bramą (na zewnątrz).

Są różne opinie, ale skoro i tak już masz odpływ na środku wystający, to bym już skorzystał i zobaczył czy cokolwiek to w życiu będzie przeszkadzać. Pewnie nie.
Odpowiedź do nakedpenguin
autor:green  dodano: 2018-05-26 | 21:03:44
no właśnie, do czego macie podłączony ten odpływ liniowy. Ja planuje go podłączyć do kratki ściekowej z syfonem, aby mieć dostęp i czyścić z tego syfu co z auta do odpływu wpadnie, aby mi rur nie zatkało.
Póki co nie znalazłem takiej kratki aby ją estetycznie połączyć z odpływem
jak coś to proszę o namiar na taką.
Odpowiedź do green
autor:nakedpenguin  dodano: 2018-05-28 | 11:36:28
Jeszcze nie mam podłączonego. Ale docelowo - podłączony do trójnika od deszczówki. Na końcu, przy zbiorniku na deszczówkę założę może jakiś filtr, czy osadnik na syfy :)