Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemokonski blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM W JABŁONKACH 3 G2
40706 odwiedzin | wpisów: 90, komentarzy: 400, obserwuje: 104

Ku przestrodze...

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Są i takie dni na budowie gdzie nie wszystko idzie zgodnie z planem... choć to chyba delikatnie powiedziane. Małe niedopatrzenie spowodowało spore kłopoty. Na szczęście szybka decyzja, dniówka roboty, odrobinę dodatkowych kosztów i już :)

Obniżenie wieńca nad garażem o 3 pustaki.

Drobny przeoczony szczegół. Jak mówi powiedzenie mądry polak po szkodzie teraz to wszyscy widzą jak na dłoni że jednakowej wysokości wieniec nad ścianami poddasza i wysuniętego o metr garażu nie mógł pasować do jednej płaszczyzny dachu. Komentarze (5)
autor:midas2g  dodano: 2017-12-28 | 07:27:08
Mialem zupelnie odwrotnie. Zrobilem wieniec wyzej, bo mam wnęke, wykonawca dachu stwierdzil ze jest to za wysoko... Ze zdziwieniem i wewnętrzną złością wziałem sie do kłucia w żelbecie. 13cm, 3m długości zajeło mi caly dzień... a teraz okazalo sie ze policzyłem dobrze i na tym odcinku 3m murłata jest w powietrzu i należy ja teraz podlać... Ale nie byłbym soba gdybym nie urwal z swoja solidna robote wykonawcy dachu... Pozdrawiam i oby w nowym roku takichh sytuacji bylo mniej...
autor:naszejablonki6  dodano: 2017-12-28 | 08:11:43
U nas było tak samo :-) tylko mąż się w porę zorientował i rozebrali tylko 1 rząd. Pozdrawiamy i życzymy mniej takich sytuacji :-)
autor:agutek  dodano: 2017-12-28 | 10:43:24
U nas akurat tą ściankę kolankową zrobili dobrze,ale za to niewybaczalny błąd popełnili i zorientowaliśmy się dopiero po rozszalowaniu stropu. Parter zrobili na 11 pustaków i teraz będziemy mieć wysokość pomieszczeń na dole na gotowo 256cm😢 w projekcie jest 12 pustaków i 270 cm wysokości. Już się nic nie da zrobić. Rwać stropu nie będziemy a okna,schody i drzwi przygotowane pod wysokość podłogi 24 cm. Masakra,o podwieszanych sufitach możemy zapomnieć. Paproki, janusze😠
autor:bryzatrzy  dodano: 2017-12-28 | 11:15:51
Haha , u mnie też się rąbnęli , ale zauważyli na etapie murowania ścianki , także wystarczyło pustaki oderwac.... Nawet się nie przyznali.. ;)
autor:roleksik  dodano: 2017-12-28 | 17:26:15
U nas zajechali sobie za daleko stropem nad wysuniętym garażem.. wyszło to dopiero przy więźbie i musieliśmy niestety zmieniać kąt dachu.. niby fachowcy a trzeba sprawdzać na każdym kroku..

Dach

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Na dwa dni przed wigilią na budowie pojawiła się więźba dachowa. Koszt to 10 tys zł za około 13 kubików. Więźba impregnowana zanurzeniowo szału nie robi ale przy mokrym drewnie chyba inaczej się nie da. 13 m3 drewna to kompletne pokrycie dachu zawierające, murłaty, krokwie, jętki, łaty, kontrłaty i deski opaskowe.

W teorii konstrukcja dachu ma powstać w 3 dni po świętach.. Już niebawem skonfrontujemy to z rzeczywistością :)

Najdłuższe elementy udało się umieścić odrazu na wieńcu.

Dach zostanie przykryty dachówką Roben Monza plus (angobowana z połyskiem) w kolorze grafitowym.

 

Odprowadzenie deszczówki to system rynien Galeco w kolorze grafitowym.

Efekt 3 dniowej pracy cieśli, pogoda jak na tą porę roku sprzyja pracą na dachu.Brama garażowa

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kolejna decyzja zapadła. Brama garażowa w kolorze okien czyli Winchester. Brama 5 metrowa firmy Wiśniowski z napędem Somfy. Z dodatkowymi przetłoczeniami na panelach.

Kolejną decycją będą drzwi wejściowe. Tutaj wybór jest dużo trudniejszy. 

Jedną z propozycji są drzwi firmy KMT Plus 75 z przeszkleniem na środku. Drzwi standardowe 90cm Może ktoś ma jakieś doświadczenia w wyborze, w użytkowaniu itd. Może ktoś coś poleci.

Dodatkowym warunkiem jest oczywiście budżet. Z uwagi na to iż potrzebną są jeszcze jedne drzwi do kotłowni to suma wydatków na dwoje drzwi powinna być w granicach 5 tys. Hmm po pierwszym rozeznaniu chyba ciężko będzie.


Komentarze (2)
autor:magiczna5  dodano: 2017-12-28 | 07:04:27
Ja mam drzwi KMT PLUS 75. Są z nami 2 lata. Nie mam co do nich żadnych zastrzeżeń.
autor:budowajablonkig2  dodano: 2018-02-08 | 10:35:13
U mnie brama 5m również w kolorze Winchester, miał być Wiśniowski z Somfy ale zmieniłem zdanie i postawiłem na Novoferm, grubszy panel 4,5cm, lepsze wykończenie od środka (Wisniowski od środka widoczny na panelach bramy ocynk) fotokomorki w prowadnicach i jeszcze kilka szczegółów, które opisze na swoim blogu.

Zarys tarasu i wejścia

autor: mokonski blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W międzyczasie dzięki pracy teścia powstaje zarys wejścia głównego do domu, do kotłowni oraz taras. Wymyśliliśmy "szkielet" wymurowany z bloczków fundamentowych. Pod bloczkami wcześniej został wylany w ziemi około pół metrowy zbrojony fundament. Fundament + 2 bloczki betonowe dadzą wysokość około 15 cm poniżej poziomu gotowej posadzki w budynku. Ta wysokość zostanie w późniejszym czasie uzupełniona finalnym materiałem (na chwile obecną rozważamy kilka opcji).

Doraźnie środek, zarówno tarasu jak i wejścia będzie zasypany ziemią, utwardzony i być może delikatnie przykryty frezem drogowym aby nabrać funkcjonalności do momentu wykończenia tarasu i wejścia.